Ciekawe wiadomości: Ja Rule’s Fyre Fest NFT, aukcja tweetów Trumpa, mięśnie Tezos w

Nifty News to podsumowanie wszystkich wiadomości NFT nadających się do druku. Dzisiaj:

Ja Rule biczuje malowanie na Festiwalu Fyre, ruchy taneczne są tokenizowane, a nowa rekordowa cena za licencjonowane pamiątki sportowe NFT

Najnowszą gwiazdą, która nagle zdała sobie sprawę z ogromnego artystycznego znaczenia sztuki tokenizowanej (lub „ zarabiania “ w zależności od twojej perspektywy) jest raper i współzałożyciel Fyre Festival Ja Rule – który sprzedaje na aukcji 48-calowy na 60-calowy , obraz olejny przedstawiający firmowe logo Fyre Fest z towarzyszącym mu NFT. Aukcja, która ma cenę minimalną 600 000 $, rozpoczyna się dzisiaj na Flipkick.

Fyre Festival był bardzo popularnym, luksusowym festiwalem 2017 na Bahamach, oferującym pakiety biletów o wartości 100 000 $, które zamieniły się w legendarną katastrofę. Współzałożyciel Billy McFarland wylądował w więzieniu na sześć lat za 28 milionów dolarów oszustwa, ale Ja Rule został oczyszczony z wszelkich wykroczeń. Jednak najwyraźniej nadal żywi złe uczucia. „Fuck this painting” pisze w swoich notatkach o NFT i malarstwie.

Długa historia Rule z NFT sięga co najmniej „kilku tygodni” – kiedy po raz pierwszy odkrył tę koncepcję. „Nie byłem na nich zbyt dobrze wykształcony i nadal dużo się o nich uczę” – zacytował go Forbes .

„Myślę, że ludzie byli trochę zmęczeni zwykłym sposobem inwestowania w akcje i obligacje”.
Tokenizowane ruchy taneczne

Firma zajmująca się sztukami performatywnymi Beauty in the Streets nawiązała współpracę z technologią blokową Enjin, aby umożliwić tokenom tokenizację ich ruchów sygnaturowych jako niewymienialnych „emotek” opartych na tokenach. Tokenizowane przedmioty kolekcjonerskie reprezentują szczególnie trudne ruchy – pomyśl o moonwalk Michaela Jacksona – które są następnie sprzedawane graczom do wykorzystania jako animowane emotikony w uczestniczących grach.

Pierwszy tokenizowany ruch, „ Speedy Walkovers “ Snap Boogie, jest dziś wystawiony na aukcji i może być używany w grze AlterVerse opartej na Enjin.

Tezos mówi o zielonych NFT

Po zeszłotygodniowych reakcjach społeczności artystycznej przeciwko ArtStation w związku z kosztami ekologicznymi bicia NFT , nowy rynek NFT na Tezos mówi o swojej efektywności energetycznej. Tezos blockchain wykorzystuje Liquid Proof of Stake (LPoS), który jest znacznie bardziej energooszczędny niż Proof of Work (PoW) Ethereum – przynajmniej do czasu uruchomienia Eth2.

Hic et Nunc , platforma handlowa NFT zaprojektowana przez brazylijskiego programistę Rafaela Limę, działa już od około dwóch tygodni. Mike Tyka, luminarz sztuki cyfrowej, wybił swoją kolekcję Portraits of Imaginary People jako NFT, która obejmuje prace wcześniej wystawiane w Christies. Powiedział:

„Bicie NFT przy użyciu Ethereum wyeliminowałoby lata prób zmniejszenia mojego osobistego wpływu na klimat za pomocą jednego kliknięcia. Po odkryciu kilku zalecanych alternatyw, poczułem, że jeśli mam zamiar wejść w tę przestrzeń, chcę wesprzeć to, co widzę jako jedyna praktyczna i etyczna przyszłość NFT. ”